Erişilebilirlik

Üç Yıl Bozulmayan Pizza


Amerikan ordusu, buzdolabında saklanmasa da üç yıl süreyle bozulmayan pizza geliştirdi. Yeni teknolojiyle geliştirilen pizza, imalatı başladığında asker kumanyalarındaki yerini alacak

Amerikalı askerler artık dünyanın neresinde görev yaparlarsa yapsınlar yanlarında pizzalarını da götürebilecek. Amerikan ordusunun Massachusetts’in Natick kentinde bulunan araştırma – geliştirme laboratuvarındaki uzmanlar, askerlerin yanlarında taşıdıkları paketlenmiş hazır yemeklerine artık çok sevdikleri pizzanın da ekleneceğini belirttiler.

Amerika’da en popüler gıda ürünlerinden biri olan pizza, başka ülkelerde görev yapan Amerikan askerlerinin yıllardan beri en fazla rağbet ettiği ürünlerden biri.
Gıda uzmanları, domuz ya da hindi sucuğu kullanılarak yapılan pizzanın buzdolabında tutulmadan, üç yıl raf ömrü olacağını ve pizzanın yakında üretimine başlanacağını söylüyorlar.

Uzmanlar, pizzadaki domates sosu, peynir, üzerine konulan sebzeler ve hamurundaki nemi, bakteri üretmekten alıkoyacak tekniği geliştirdiklerini belirtiyorlar.

Pizzayı deneyenler tadının güzel olduğunu, tek eksiğinin alışılagelmiş şekilde dükkanlardan alınan pizza gibi sıcak olmaması olduğunu belirtiyorlar.

STÜDYO VOA

İsrail'e ABD ve Avrupa'dan Refah tepkisi - 27 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG