Erişilebilirlik

Punk Grubunun İki Üyesi Rusya'dan Kaçtı


İki yıl hapis cezasına çarptırılan Rus Punk grubunun üç üyesi
İki yıl hapis cezasına çarptırılan Rus Punk grubunun üç üyesi
Rusya’da yetkililer tarafından aranan Pussy Riot adlı Punk müzik grubunun iki üyesi tutuklanmamak için ülkeden kaçtı.
Sadece kadınlardan oluşan grup, kaçan arkadaşlarının halen yeni eylem hazırlıkları için yabancı feministleri gruba üye yapmaya çalıştıklarını bildirdi.
Moskova’nın en büyük katedraline girerek Devlet Başkanı Vladimir Putin’i eleştiren bir şarkı söyleyen Punk Rock grubunun üç üyesi iki yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme kararından sonra grubun serbest olan iki üyesinin de arandığı açıklanmıştı.
Grup üyeleri 22 yaşındaki Nadejda Tolokonnikova, 24 yaşındaki Marina Alyokhina, ve 30 yaşındaki Yekaterina Samutsevich Şubat ayında katedrale girerek, şarkı söylemeye başlamış, Meryem Ana’dan kendilerini Putin’den kurtarmasını istemişti.
Üçlüye ünlü sanatçılar destek vermiş, pop şarkıcısı Madonna, Moskova’daki konserine sırtındaki “Pussy Riot” yazısıyla çıkmıştı. Beş aydır hapis tutulan genç kızlar cezalarını tamamlamak için 19 ay daha yatmak zorunda kalacak.
Pussy Riot grubunun üyeleri, “din düşmanlığı yoluyla holiganlık” yapmakla suçlanıyor. Grup üyeleri ise niyetlerinin dine saygısızlık değil, Rus Ortodoks Kilisesi’nin Kremlin’le yakın bağlarını protesto etmek olduğunu savunuyor.

STÜDYO VOA

Kamala Harris partisinden yeterli destek alabilecek mi? – 22 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:51 0:00
XS
SM
MD
LG