Erişilebilirlik

ABD’de Ramazan bayramı etkinliğinde silahlı saldırı: En az 3 kişi vuruldu 


Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde Ramazan bayramı kutlamalarında yaşanan silahlı saldırıda en az iki kişi vuruldu.
Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde Ramazan bayramı kutlamalarında yaşanan silahlı saldırıda en az iki kişi vuruldu.

ABD’nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde Ramazan bayramı kutlamaları sırasında silahlı saldırı yaşandı.

Philadelphia Emniyet Müdürü Kevin Bethel düzenlediği basın toplantısında, silahlı saldırının saat 14.30 sularında meydana geldiğini ve olay yerindeki polisin yaklaşık 30 el silah sesi duyduğunu söyledi.

Bethel iki grubun birbirlerine ateş etmeye başladığını ve insanların olay yerinden kaçmaya başladığını söyledi.

Emniyet müdürü Bethel, polis memurlarının dört erkek ve bir kadını gözaltına aldığını ve olay yerinde dört silahın ele geçirildiğini söyledi.

Şüphelilerden bir diğeri karnından vurulurken, başka bir genç de elinden yaralandı. Polis olayda can kaybı yaşanmadığını açıkladı.

Ramazan kutlamasından geriye kalanlar.
Ramazan kutlamasından geriye kalanlar.

Philadelphia Emniyet Müdürü Bethel düzenlediği basın toplantısında ayrıca 911 yardım çağrılarına yanıt veren bir polis aracının parktan kaçan 15 yaşındaki bir kız çocuğuna çarptığını doğruladı. Çocuğun bacağından yaralandığını söyledi.

Görgü tanıkları, parkın yakınında kurulan çadırlara koştuklarını, ağaçların arkasına saklandıklarını ve çocuklarını korumaya çalıştıklarını anlattı.

Philadelphia'daki Parkside mahallesinde bulunan büyük bir caminin yanında düzenlenen etkinliğe yaklaşık bin kişinin katıldığı belirtildi.

Bazı tanıklar olaydan saatler sonra parka geri geldiklerini ve alanda kalan ayakkabılarını ve cep telefonlarını bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Saldırının nedeni netlik kazanmazken, yaralıların hastanelerdeki tedavisi sürüyor.

Forum

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG