Erişilebilirlik

THY Uçağında Bomba Patladı: 3 Kişi Yaralandı - 2004-06-29


İzmir'den İstanbul`a gelen Türk Hava Yolları uçağına, İstanbul Atatürk Havalimanı`nda yolcuların inmesinden sonra temizlik için giren üç işçinin bulduğu cüzdana benzer bir paketin patlaması sonucu, biri ağır olmak üzere üç işçi yaralandı.

THY`den yapılan yazılı açıklamada, patlamanın ardından uçağın alandan çekildiği ve güvenlik kuvvetlerinin olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

Patlama sonucu Fatma Karaman, Özgür İskender ile Cevat Aydemir adlı işçiler yaralandılar. Yaralılardan Özgür İskender ile Cevat Aydemir, İnternational Hospital'a kaldırıldı. Acil Servis'te ilk tedavileri yapılan işçilerin, daha sonra ameliyata alındığı açıklandı.

Türk Hava Yolları'nın İzmir-İstanbul seferini tamamlayan 'Rize' adlı uçakta meydana gelen patlamaya, bir cüzdanın arasına konulan iki gram C-4 plastik patlayıcının yol açtığı belirlendi.

Türk televizyonları haberlerinde polis yetkililerini kaynak göstererek, ilk belirlemelere göre patlamanın, temizlikçiler tarafından bulunan ve içinde iki gram C-4 plastik patlayıcı olan bir cüzdanın açılması sonucu meydana geldiğini duyurdu.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, uçağın bugünkü programında İstanbul-Stockholm uçuşu vardı. Açıklamaya göre, Boeing 737-800 tipi "Rize" uçağı saat 12:04`te körüğe yanaştı ve yolcular indi. Saat 12:30 sıralarında temizlik için uçağa giren üç görevlinin bulduğu cüzdana benzer paketin patlamasıyla Özgür İskender adlı görevlinin parmakları koptu, diğer iki görevli de hafif yaralandı.

Türk Hava Yolları'ndan uçaktaki patlamaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada da, uçağın alandan çekildiği, güvenlik kuvvetlerinin incelemelerinin sürdüğü kaydedildi.

XS
SM
MD
LG