Erişilebilirlik

ABD’deki Türkiye Vatandaşlarına Üç Kentten Tahliye Uçuşu 


Türkiye’nin Amerika’da geçici olarak bulunan vatandaşlarını üç ayrı şehirden düzenleyeceği Türk Hava Yolları seferleri ile tahliye edeceği açıklandı. Washington Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamada, geçici süreyle Amerika’da bulunan “kısa süreli vize sahipleri, öğrenciler, turistler, işçi ve iş görüşmesine gelen vatandaşların tahliye edilmesi amacıyla başkent Washington’dan 23 Nisan'da, Los Angeles’tan ve New York’tan da 24 Nisan tarihinde Türk Hava Yolları’nın sefer düzenleyeceği” açıklandı.

Türkiye’ye dönmek isteyenlerin uçağa binmeden önce 14 gün boyunca karantinada kalmayı yazılı olarak kabul etmeleri gerekiyor. Yazılı açıklamada, uçuş günü Corona virüsü belirtisi gösteren veya daha önceden virüs tanısı konmuş kişilerin uçağa kabul edilemeyeceği de belirtildi.

Washington Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, bilet satışının 14 Nisan’a kadar Türkiye’nin Amerika’daki temsilciliklerine isimlerini kaydettiren vatandaşlara yapılacağı açıklandı. Bilet satışının zamanıyla ilgili duyurunun daha sonra yapılacağı açıklandı.

Türk Hava Yolları salgın nedeniyle 27 Mart tarihinden itibaren ABD ile Türkiye arasındaki bazı seferleri, 28 Mart’tan itibaren de tüm yurt dışı seferlerini durdurmuştu.

XS
SM
MD
LG