Erişilebilirlik

ABD Dışişleri Bakanı Clinton Annesini Kaybetti


ABD Dışişleri Bakanı Clinton Annesini Kaybetti

Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Rodham Clinton’ın annesi Dorothy Rodham, bugün hayatını kaybetti. Dorothy Rodham 92 yaşındaydı ve bir süredir hastaydı.

Reuter ve Associated Press ajanslarının haberlerine göre, Hillary Clinton Londra ve İstanbul ziyaretlerini annesinin durumunun kötüleşmesi üzerine iptal etmişti. Aile tarafından yapılan açıklamada, Dorothy Rodham’ın Washington’da öldüğü ve aile üyelerinin hepsinin yanında olduğu belirtildi.

Dorothy Rodham kızı Hillary Clinton’ın siyasi başarılarına ve yenilgilerine yakından tanıklık etmişti. Özel yaşamını özenle koruyan ve medyadan uzak duran Dorothy Rodham, çok ender basına açıklama yapar, kızı ve damadı eski başkan Bill Clinton’la ilgili soruları yanıtlamaktan hep kaçınırdı. Sadece 2008 yılında Hillary Clinton’ın Demokrat Parti’den başkan adayı olduğu dönemde, Dorothy Rodham, kızıyla birlikte ön seçimlere ve seçim gezilerine katılmış, kadın haklarını savunan konuşmalar yapmıştı.

Hillary Clinton da kampanyası sırasında annesini gündeme getirmiş, ayakları üzerinde sağlam durmayı ve yardıma ihtiyacı olanları savunmayı annesinden öğrendiğini söylemişti.

XS
SM
MD
LG