Erişilebilirlik

ABD’de Kar Fırtınaları Binlerce Kişiyi Elektriksiz Bıraktı


4 Şubat 2022 - Teksas eyaleti kar altında kaldı.
4 Şubat 2022 - Teksas eyaleti kar altında kaldı.


ABD’de sert geçen kış, birçok bölgeyi etkisi altına almaya devam ediyor. Kar ve buz fırtınaları nedeniyle Teksas’tan New York’a kadar birçok eyalette 370 binden fazla kişi elektriksiz kaldı.

Teksas Kar Altında
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde hizmet veren şirketler arasındaki Memphis firması 130 binden fazla müşterisinin etkilendiği elektrik kesintisinin giderilmesinin günler sürebileceği belirtiliyor.

Havayolları trafiğini takip eden FlightAware internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bugün ülke genelinde yaklaşık 3 bin uçuş olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Amerika’nın Doğusunda Dondurucu Soğuklar
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Bu durum, geçen yıl Noel döneminden bu yana özellikle Corona virüsünün Omicron varyantı salgını nedeniyle sekteye uğrayan havayolları sektörüne yeni bir darbe oldu.

Buzlanma ve kar fırtınaları nedeniyle Teksas’ın yanı sıra Tennessee ve Kentucky’den New York, Pennsylvania ve New England’a kadar uzanan geniş bir bölgede yetkililer alarma geçti.

5 milyona yakın nüfusu olan Boston dahil çeşitli kentlerde kar kalınlığının 5 santimetreye ulaşması bekleniyor.

Uzmanlar, kış fırtınalarının ülkenin doğu kıyısında hafifleyeceğini ancak hava sıcaklığının bir süre daha birçok yerde eksilerde devam edeceğini söylüyor.

STÜDYO VOA

Dışişleri Bakanı Fidan Washington’da – 8 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG