Erişilebilirlik

ABD’ye Öğrenci Geldi Girişimci Oldu


ABD’ye Öğrenci Geldi Girişimci Oldu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin yaşadığı Amerika’daki Türkler, toplumun her kesiminde yer alıyor. Erkan Erdoğan, eğitimden sağlığa, sanattan, ticarete hemen her alanda çalışan Türklerden sadece biri. Genç girişimci, hikayesini Amerika’nın Sesi’yle paylaştı.

Amerika’ya ilk olarak yıllar önce Work and Travel, yani öğrencilerin kısa süreli çalışmasını sağlayan programla gelen Erkan Erdoğan’ın Türkiye’de çalışsa da ABD hep aklının bir köşesinde kalmış. Restoran işletme fikri de öyle doğmuş. Bugün ise Teksas eyaletinin San Antonio kentinde Türk restoranı işletiyor, ikinci restoranı açma hazırlıkları yapıyor.

Türkiye’de eğitim danışmanlığı şirketi olan Erdoğan’ın 2004’te Alaska’da bir balık fabrikasından balık temizleyerek başladığı hem başarı hem de zorluklarla devam eden Amerika macerasını, bu ülkeye gelmeyi düşünenlerle paylaştı.

  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

STÜDYO VOA

ABD’nin inşa ettiği geçici liman üzerinden Gazze’ye yardım sevkiyatı başladı - 17 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG