Erişilebilirlik

“ABD’nin uçağı İncirlik’ten değil Ürdün’den kalktı”


MSB, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilecek direktifler doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Filistinliler'e yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır olduğunu bildirdi.
MSB, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilecek direktifler doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Filistinliler'e yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye ait SİHA’yı düşüren ABD uçağıyla ilgili “Uçağın İncirlik’ten kalktığı tamamıyla spekülasyon, böyle bir durum söz konusu değil. Uçak Ürdün’den kalktı” açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin Meclis grup toplantısında ABD uçağının Türk SİHA'sını düşürmek için İncirlik Üssü'nden havalandığına dair iddialar olduğunu söyleyerek, "Bu vahim iddia doğru olsun ya da olmasın; buradan açıkça ilan etmek istiyorum; Eğer Amerikan devleti, Türkiye’nin bu coğrafyadaki varlığından rahatsızsa, derhal Türk topraklarında bulunan, İncirlik Üssü’nü de boşaltmalıdır. Biz de bilelim kim dost, kim düşman, kim müttefik" demişti.

ABD Savunma Bakanlığı geçen hafta, Suriye’nin kuzeyinde Amerikan askerleri yakınında faaliyet gösteren Türkiye’ye ait silahlı insansız hava aracını düşürdüğünü açıklamıştı.

"TSK, Filistin'e yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır"

Milli Savunma Bakanlığı ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Filistin’e yardım gönderilmesine ilişkin açıklamaları kapsamında bu yönde bir hazırlık olup olmadığı konusunda bilgi verdi. Erdoğan tarafından verilecek direktifler doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yardım ulaştırılması için verilecek görevleri yapmaya hazır olduğu açıklandı.

Erdoğan bu hafta kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Gazze halkının ihtiyaç duyacağı insani yardım malzemelerinin tedariki konusunda gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz" demişti.

Forum

STÜDYO VOA

Afganistan’dan çekilme süreciyle ilgili Kongre’den Blinken’a suçlama – 1 Mart
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG