Erişilebilirlik

“Kürtler’i Zindan Siyasetiyle Sindirmeye Çalışıyorlar’’


Yeşil Sol Parti’nin Gaziantep mitinginde konuşan HDP’li Siyasetçi Ahmet Türk iktidar partisini eleştirerek, “Bunlar zindan siyasetiyle Kürtler’i sindirmeye çalışıyorlar. Bu siyasete teslim olmayacağız, sonuna kadar direneceğiz’’ dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), “Buradayız, birlikte değiştireceğiz” sloganıyla büyük ‘Dilok Mitingi’ni gerçekleştirdi.

Şehitkamil İlçesi'nde bulunan tur otobüsleri park alanında düzenlenen mitinge, binlerce vatandaşın yanı sıra HDP’li siyasetçi Ahmet Türk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Gülşen Sincar, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, Emek Partisi (EMEP) Genel Yürütme Kuruyu (GYK) üyesi Levent Tüzel, DBP, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Yeşil Sol Parti, Özgür Kadın Hareketi (TJA) ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı.

Miting alanında VOA Türkçe’ye konuşan Gaziantep halkı, daha özgür bir yaşam için Yeşiller Sol Parti’sini destekleyeceklerini dile getirirken, cumhurbaşkanı adaylarından ise Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceklerini söyledi. HDP’nin tutuklu eski eş başkanı Selahattin Demirtaş ve diğer siyasi mahkumların serbest kalması için sandığa eksiksiz katılacaklarını belirten vatandaşlar, “Çok ezildik, çok yıprandık, özgürlük için, eşitlik için, kadınlar için, gelecek için, Selo için seçimlerde Yeşiller Sol Partisi’ni destekleyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

“Kürtler’i Zindan Siyasetiyle Sindirmeye Çalışıyorlar’’
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00


“Teslim olmayacağız, sonuna kadar direneceğiz“

Sık sık “Selo’ya Özgürlük’’ sloganının yükseldiği alanda vatandaşlara seslenen Ahmet Türk, “Cezaevinde Selahattin Demirtaş’ı, Gülten Kışanak’ı, Sabahat Tuncel’i, Figen Yüksekdağ’ı ve birçok arkadaşımızı esir almışlar. Bütün bunlar Kürtler’i sindirmeye yönelik bir siyasetin eseridir. Bu siyasete teslim olmayacağız, sonuna kadar direneceğiz. AKP’nin panolarına baktığımızda, billboardlarına baktığımızda ‘Yola Devam’ yazılarını görüyoruz. Onların yola devam dediği, Kürt siyasetçileri zindanda tutmaya devam anlamına geliyor. Kürt halkının dilini, kimliğini ve kültürünü inkar anlamına geliyor’’ diye konuştu.


“Korkmayın, emin olun bu iktidar gidecek’’ diyen Kürt siyasetçi Ahmet Türk, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu sistem yıkılacak, yerine daha demokratik, halkların ortak değerlerde buluştuğu yeni bir sürecin başlangıcı olacaktır. Çekinmeye, korkmaya gerek yok. Bunları yeneceğiz tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Emin olun bu iktidar gidecek. Gelecek özgürlükten yana olanlarındır.“

XS
SM
MD
LG