Erişilebilirlik

Trump'tan Ramazan Bayramı Mesajı


21 Mayıs 2020 - ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray önünde gazetecilerin sorularını yanıtlarken

ABD Başkanı Donald Trump, resmi bir mesajla İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı kutladı. Mesajında Trump, "Dinin hayatlarımıza kattığı güven verici barış, güçlü sevgi ve içten kardeşliği daha önce olduğundan çok daha fazla hatırlıyoruz" ifadesini kullandı.

Mesajına, "Ramazan Bayramı'nda, First Lady ve şahsım olarak, ABD'deki ve dünyadaki Müslümanlar'a, en sıcak selamlarımızı iletiyoruz" diyerek başlayan Trump, son aylarda, Corona virüsü salgını sürecinde insanların direnç bulabilmek için inanca, ailelerine ve dostlarına yöneldiğine değindi.

Ramazan Bayramı'nın, "oruç, dua, tefekkür ve diğer geleneksel törenlerle dolu geçen bir ayın sonunda" kutlandığını belirten Trump, "Umuyoruz ki, Müslümanlar Ramazan Bayramı'nı, duanın ve adanmışlığın iyileştirici rahatlığı ve gücü içinde geçirirler" dedi.

Pompeo da mesaj yayınladı

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo de yayınladığı mesajda, eşi Susan ile birlikte dünya genelindeki Müslümanlar'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Pompeo, Ramazan'ın, ''özellikle bu kriz zamanında toplumun, hizmet eylemlerinin ve din ya da inanç özgürlüğü gibi temel özgürlüklerin taşıdığı önemin hatırlatıcısı olduğunu'' belirtti.

Dışişleri Bakanı Pompeo, ''İbadetlerini yerine getirmede derin zorluklar yaşayan Uygurlar, Rohingya gibi Müslüman topluluklar ve diğerleri, bu küresel pandemi sırasında, günah keçisi ilan edilme, tacizlere uğrama ve hapsedilme gibi daha da büyük tehditlerle karşı karşıya kaldılar. Amerika ve dünya genelinde, kahramanca çalışmalarıyla hayatlar kurtaran çok sayıda özel İslami yardım örgütüne özellikle minnettarız. İnançları ne olursa olsun baskı altındakilerle dayanışma sergilemede Müslüman camiasının yanındayız ve tüm hükümetleri herkesin dini özgürlüklerini korumaya çağırıyoruz'' dedi.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA 10 Eylül - 6. Gün
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:17 0:00
XS
SM
MD
LG