Erişilebilirlik

Amerika'daki Türkler'e Ön Seçimleri Sorduk


Amerika'daki Türkler'e Ön Seçimleri Sorduk
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Seçmenleri ikna etmek için Iowa'da hummalı bir çalışma içinde olan adaylardan Hillary Clinton, Ames kentinde ön seçimler öncesi bir konuşma yaptı. Amerika'nın Sesi, konuşmayı dinlemeye gelen Türklerle konuştu.

Hillary Clinton’ın Ames kentindeki seçim konuşmasına Türkler de ilgi gösterdi. Clinton’ın kampanyasına gönüllü olarak katkıda bulunan siyaset bilimi öğrencisi Ömer Soytekin, bu gönüllü çalışmaları çerçevesinde New York’tan Iowa’ya gelmiş. Soytekin, Clinton’ın Dışişleri Bakanlığı tecrübesinin ve ekonomi politikalarının başkanlık yarışını kazanmasında etkili olacağını düşünüyor.

Yine konuşmayı izlemek üzere New Jersey’den gelen siyaset bilimi mezunu Faruk Şencan, Clinton’ı destekliyor ve Trump’ın kazanacağını düşünmüyor.

Amerika’ya Eskişehir’den turist olarak gelen Mehmet Oren’in izlenimi ise seçim kampanyalarının tarzıyla ilgili. Oren, Türkiye'deki liderlele Amerika'daki liderler arasında farklar olduğunu, Amerika'da halkın lider ile yakın mesafede iletişime geçebildiğini belirtiyor.

Özbek asıllı Ekmel Mirsadikov, Clinton’ı destekliyor; Cumhuriyetçiler’in Müslüman karşıtı söylemlerinden kaygı duyuyor.

  • 16x9 Image

    Melek Çağlar

    Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

STÜDYO VOA

ABD Ortadoğu’da yeni bir savaşı önlemeye çalışıyor – 19 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG