Erişilebilirlik

Anadolu Ajansı Washington'da Yeni Ofisinde


Anadolu Ajansı Washington'da Yeni Ofisinde
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Türkiye’nin en büyük haber ajansı olan ve 94'üncü yılını kutlayan Anadolu Ajansı'nın Washington bürosu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından açıldı

Washington ofisi, Anadolu Ajansı’nın Amerika Bölge Direktörlüğü kapsamında New York’tan sonra açılan ikinci büro oldu. New York ofisi Kasım ayında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla açılmıştı.

Türkiye’de cumhuriyetten de yaşlı olan ajans, 2020 yılında yüz yaşını doldurmuş olacak. Ajans 100’üncü yıldönümüne dünyanın önde gelen beş haber ajansı arasında girmeyi hedefliyor. Yarı resmi niteliğe sahip ajans, Kurtuluş Savaşı hakkındaki haberleri duyurmak amacıyla Mustafa Kemal Atatürk, Halide Edip Adıvar ve Yunus Nadi tarafından 1920'de kurulmuştu.

Anadolu Ajansı’nın, çok sayıda basın-yayın kuruluşunun bürolarının da bulunduğu Ulusal Basın Merkezi’ndeki ofisindeki açılışa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yanı sıra Washington Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Tugay Tunçer, KKTC Washington Temsilcisi Ahmet Erdengiz, Amerika Türk Koalisyonu'nun (TCA) Başkanı Lincoln McCurdy, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, düşünce kuruluşlarının ve Türk Amerikan toplumunun temsilcileri katıldı.
Anadolu Ajansı Washington'daki yeni ofisinde
Anadolu Ajansı Washington'daki yeni ofisinde
Açılışta konuşan Ali Babacan, “Anadolu Ajansı'nın hem Türkiye'den Amerika'ya haberlerin daha sıhhatli ulaşmasında, hem de Amerika'daki gelişmelerin Türkiye'ye ve dünyaya daha doğru şekilde ulaşmasında önemli bir katkısı olacağını düşünüyorum ve çalışanlarına başarılar diliyorum” dedi.

STÜDYO VOA

EKOTÜRK Stüdyo VOA
lütfen bekleyin
Embed

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG