Erişilebilirlik

Ankara'da 5 Afgan Ölü Bulundu


VOA TÜRKÇE-Ankara'nın Altındağ ilçesindeki bir konutta ölü bulunan Afgan uyruklu 5 kişinin nasıl öldürüldüğüyle ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır" denildi.

Basına yansıyan bilgilere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlattığı olayla ilgili ilk incelemede cesetlerin bir haftalık olduğu kaydedildi.

Örnek Mahallesi'nde birlikte yaşayan Afganistan uyruklu 5 kişiden haber alamayan yakınlarının durumu polise bildirmesi üzerine, cesetlerin bulunduğu bildirildi.

İddiaya göre, cesetlerden birisi elleri ve ayakları bağlanmış şekilde evdeki bir dolaptan çıkarıldı.

Ankara Emniyeti'nden yapılan bilgilendirmede ise, "10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir marifeti ile ikamete girildiğinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde Adli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir" denildi.

STÜDYO VOA

ABD Maliye Bakanı Yellen'dan İran'a yeni yaptırım sinyali – 16 Nisan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG