Erişilebilirlik

Ankara Valiliği: ‘Terörist Anıtkabir'de Keşif Yapmış’


Ankara Valiliği, başkentte bugün sabah canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu ve operasyonda ölü ele geçirildiği açıklanan IŞİD üyesi şahsın 24 yaşındaki Ahmet Balık olduğunu bildirdi.

Ankara Valiliği, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, terör örgütü üyesi şahsın Anıtkabir'de ve Ulus semtindeki eski TBMM binası önünde keşiflerde bulunduğunu bildirdi.

Ankara Valiliği, Balık'ın Anıtkabir içerisinde, Atatürk'ün mozolesi önünde ve TBMM binası önünde MOBESE kameralarınca tespit edilmiş görüntülerini de basınla paylaştı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şunlar dile getirildi: "19.10.2016 Çarşamba günü, Etimesgut İlçesi Eryaman Mahallesi’nde bulunan apartman dairesinde, güvenlik güçleri tarafından saat 03.00 sularında yapılan operasyonda, ölü ele geçirilen DEAŞ terör örgütüne üye teröristin, 1992 Adana doğumlu Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Ahmet Balık olduğu tespit edilmiştir. Teröristin, Anıtkabir ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi civarında yaptığı keşif ve gözetleme faaliyetlerine ilişkin fotoğraflar ekte sunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

XS
SM
MD
LG