Erişilebilirlik

Babacan'dan ‘Demokrasisi Zayıf Türkiye’ye Deva Olma’ Mesajı


Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) tanıtım toplantısında, Türkiye’nin bugün demokrasisi zayıflamış, “korku siyaseti” atmosferinde, kavgalar yaşanan bir ülke görünümünde olduğunu söyledi. Babacan, “Derdinize ortak arıyorsanız, hızlı çözüm arıyorsanız biz devayız” dedi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucular Kurulu, kuruluş işlemleri 9 Mart Pazartesi günü tamamlandıktan sonra dün kapalı bir toplantıyla parti yönetimi seçimi için ilk adımı attı. Toplantıda, 90 kişilik Kurucular Kurulu’nun oybirliğiyle Ali Babacan DEVA Genel Başkanı olarak seçildi.

Babacan, bugünkü tanıtım toplantısında, “beka” söylemine itiraz ettiklerini belirterek, “Bizim için siyaset herkesin huzur içinde yaşamasını temin etmektir. Siyaset aynı zamanda mutabakat oluşturma sanatıdır” ifadesini kullandı.

Babacan’ın “Dini kutsallarımızı günlük siyasete malzeme etmeyeceğiz” sözü de salondan yoğun alkışla desteklendi.

Babacan, kamuoyuna demokratik siyasi parti sözü de vererek, “Bizim tüzüğümüzü lütfen inceleyiniz, ben kuvvetle iddia ediyorum ki toplum önündeki bütün siyasi partiler içerisinde demokrasi içerisinde en iyi çalışacak parti DEVA olacaktır. Bu tüzüğümüzde mevcuttur. Delegelerimizden en az yarısı çarşaf listeyle belirlenecek. Genel başkanlığını 10 yıl süreyle sınırlandırmış durumdayız” açıklaması yaptı.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

XS
SM
MD
LG