Erişilebilirlik

ABD’de Kış İçin Ücretsiz Covid Testleri Yeniden Devrede


Biden yönetimi kış aylarında Corona virüsü vakalarının artması ihtimaline karşı hazırlık planları kapsamında, ücretsiz Covid testi uygulamasını yeniden başlatıyor.

Yönetimden üst düzey bir yetkili, üç aylık bir aradan sonra bu haftadan itibaren covidtests.gov adresinden dört adet hızlı test kitinin ücretsiz olarak talep edilebileceğini söyledi.

Beyaz Saray'dan Covid Önlemleri
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

ABD’de özellikle Şükran Günü tatilinin ardından Corona virüsü vakalarında, belirgin bir artış yaşandı. Noel ve yeni yıl tatillerinde seyahat yoğunluğu ve kapalı ortamda kutlamalar sebebiyle de vakaların artması öngörülüyor.

Biden yönetimi önceki salgın dalgalarında olduğu gibi hastane ve yaşlı bakım evlerinde ihtiyaç duyulması halinde devreye girebilecek personel ve ekipmanı da hazır bulunduruyor. Şimdiye kadar yardım için bir talep gelmedi; ancak Biden yönetiminden bir yetkili, yardım ekipleri, solunum cihazları ve kişisel koruyucu ekipmanların hazır olduğunu belirtti.

Biden yönetimi, eyalet ve yerel yönetimleri de halkı güncellenmiş COVID-19 aşılarını olmaları yönünde teşvik etmek için daha fazla çaba gösterilmesi çağrısında bulundu. Bilim insanları güncellenmiş aşıların şu anda dolaşımda olan varyantlar sebebiyle hastalığın ağır geçirilmesini ve can kaybını engellemekte daha etkili olduğunu belirtiyor.

Biden yönetimi yetkilisi yeni test kitleri için bütçenin diğer virüs programlarından aktarıldığını belirtti. Beyaz Saray bunun dışında Kongre’den COVID-19 acil durum bütçesi alma çabasında. Yetkili, yeni test kitleri için ne kadar para harcandığını ya da hangi programlardan kaynak aktarıldığı konusundaysa ayrıntı vermedi.

STÜDYO VOA

ABD’den USAID aracılığıyla Filistin halkına 21 milyon dolar yardım – 5 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG