Erişilebilirlik

Joe Biden Adaylığını Açıkladı


Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden 2020 başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı. 76 yaşındaki Demokrat aday, aylardır devam eden tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.

Biden adaylığını bir videoyla açıkladı. Biden videoda "Amerika'yı Amerika yapan her şeyin risk altında olduğunu" savundu.

Biden, Demokrat Parti’de kalabalık bir yarışın içine girmiş oldu. Joe Biden Demokrat Parti’nin başkanlık seçimlerindeki adayı olması için şu anda yarışta yer alan diğer 19 rakibinin önüne geçmek zorunda.

Video konuşmasında Başkan Donald Trump’ı eleştiren Biden, Trump’a Beyaz Saray’da 8 yıl verilmesi durumunda Trump’ın ulusun karakterini sonsuza kadar değiştireceği görüşünü dile getirdi ve bunun olmasına seyirci kalamayacağını kaydetti.

Joe Biden Adaylığını Açıkladı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Biden Demokrat adaylar arasında en tecrübeli isimlerden biri konumunda bulunuyor. 6 dönem senatörlük yapan Biden, eski Başkan Barack Obama’nın da iki dönem boyunca yardımcılığını yapmıştı. Biden daha önce 1998 ve 2008 olmak üzere iki defa başkanlık yarışının içinde yer almış ancak başarılı olamamıştı.

Biden, 2016 yılında yeniden yarışın içinde olabileceğinin sinyalini vermiş ancak 46 yaşındaki oğlu Beau Biden’ın ölümüyle bundan vazgeçmişti.

Biden anketlere göre Demokrat seçmenler arasında en popüler isim.

STÜDYO VOA

ABD’den USAID aracılığıyla Filistin halkına 21 milyon dolar yardım – 5 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG