Erişilebilirlik

Biden, Macron, Scholz ve Sunak Rusya konusunu konuştu


Almanya Başbakanı Scholz(ayakta solda) Fransa Cumhurbaşkanı Macron(ayakta sağda) ABD Başkanı Biden (solda) İngiltere Başbakanı Sunak(sağda)
Almanya Başbakanı Scholz(ayakta solda) Fransa Cumhurbaşkanı Macron(ayakta sağda) ABD Başkanı Biden (solda) İngiltere Başbakanı Sunak(sağda)

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’da Wagner silahlı grubunun başlattığı isyan girişimiyle ilgili olarak Fransa, Almanya ve İngiltere liderleriyle görüştü. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, görüşmede liderlerin Rusya’da yaşanan gelişmeleri değerlendirdikleri vurgulandı.

Beyaz Saray’ın konuya ilişkin açıklamasında ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya liderlerinin yaptıkları görüşmede Rusya’ya karşı Ukrayna’ya verilen desteğin sürmesi konusuna vurgu yaptıkları belirtildi.

Beyaz Saray daha önce yaptığı açıklamada, Rusya’da yaşananlarla ilgili olarak ABD Başkanı Joe Biden’a güvenlik ekibinin bir brifing verdiğini açıklamıştı.

Açıklamada, Biden’ın gün içerisinde de gelişmeler konusunda bilgilendirilmeye devam edileceği ifade edildi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un sözcüsü de ABD, Fransa ve İngiltere liderleriyle yapılan görüşmeye ilişkin olarak bir bilgilendirme yaptı. Sözcü, 4 liderin de Ukrayna’ya verilen desteğin gerekli oldukça devam ettirilmesi konusunda hem fikir olduklarını vurguladı.

Sabah saatlerinde de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, gelişmiş 7 ülkeyi temsil eden G7 ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla konuyu görüştüklerine dair bir Twitter mesajı paylaşmıştı.

STÜDYO VOA

Timur Cihantimur davasında doğru bilinen yanlışlar – 21 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG