Erişilebilirlik

New York Valisi Canlı Yayında Corona Virüsü Testi Oldu


New York Valisi Canlı Yayında Corona Virüsü Testi Oldu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

New York Valisi Andrew Cuomo günlük basın toplantısında Corona testi oldu.

Televizyonlardan canlı yayınlanan toplantı sırasında Cuomo’ya toplantının düzenlendiği salona gelen bir doktor tarafından Corona testi yapıldı.

Salgının ilk günlerinde test eksikliği nedeniyle belirti göstermeyenlere test olmamaları çağrısı yapan Cuomo, şimdilerdeyse New Yorklular’ın test olması gerektiğini belirtiyor.

Bu amaçla da Cuomo, halkı cesaretlendirmek ve ne kadar hızlı yapıldığını göstermek amacıyla basın toplantısında kendisi Corona testi yaptırdı.

New York eyaletinin Corona salgınıyla ilgili olarak hastaneye sevkler ve can kayıpları konusunda kötü durumda olmadığını kaydeden Andrew Cuomo, eyaletteki 5 bölgenin yeniden açılmakta olduğunu söyledi.

Cuomo’nun verdiği bilgiye göre 16 Mayıs’ta Corona nedeniyle eyalette 139 kişi hayatını kaybetti. 11 Mayıs’ta bu rakam 195 olmuştu.

Andrew Cuomo 17 Mayıs itibarıyla günde 40 bin test yapıldığını söyledi.

Virüsü izleme konusunda testin çok yardımcı olacağını vurgulayan Cuomo, testin daha önceden kontrol için kullandığını hatırlattı. New York Valisi test sürecini yürütecek kapasiteleri olduğunu söyledi.

New York, Amerika’da en fazla Corona vakasının olduğu eyalet. Eyalette bir ara hastaneye sevkler ve can kayıpları rekor düzeyde iken bu oran son dönemde oldukça azaldı. Eyalet şu sıralar vaka ve can kaybı sayısının en az arttığı bölgelerden biri.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

ABD’den Benzine Stratejik Rezerv Freni - 6 Ekim
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:28:08 0:00
XS
SM
MD
LG