Erişilebilirlik

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye Yardım Malzemesi Sevkiyatı Devam Ediyor


Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye Yardım Malzemesi Sevkiyatı Devam Ediyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye Yardım Malzemesi Sevkiyatı Devam Ediyor

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye insanı ihtiyaç malzemeleri ulaştırılmaya devam ediyor.

Sivil Toplum Kuruluşları ve bazı Türk firmaları tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere insanı yardım, gıda, temizlik, otomobil ve inşaat malzemesi taşıyan onlarca tır, sınırda zaman zaman metrelerce kuyruk oluşturuyor.

Suriye’nin İdlib kentine gidecek olan malzemeleri taşıyan tırlar, Jandarma ve gümrük muhafaza memurlarınin kontrolünden sonra Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yapıyor.Yükledikleri malzemeleri Bab-El Hava'daki tampon bölgeye ulaştıran tırlar ardından Türkiye’ye geri dönüyorlar.

Bölgeye malzeme taşıyan tır şoförü Halil Altınöz, Suriye’deki insanlara gıda, giyecek ve temizlik malzemeleri gibi ihtiyaçlarını ulaştırdıklarını söyledi. Suriye’de iç savaşın devam ettiğini kaydeden Altınöz, insanı yardım malzemelerini Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan tampon bölgeye ulaştırdıklarını belirtti.

Tır şoförü Mustafa Döner de, Suriye ile ihracatın devam ettiğini ve ihtiyaç doğrultusunda tampon bölgeye zaman zaman çimento, zaman zaman ise giyim veya gıda malzemeleri taşıdığını kaydetti. Suriye tarafına gönderilen malzemelerin eskiye göre daha az olduğunu ve işlerin yavaşladığını belirten Döner, her şeye rağmen iki ülke arasında ihracatın sürdüğünü sözlerine ekledi.

XS
SM
MD
LG