Erişilebilirlik

Ege’deki Depremde 2 Kişi Öldü


Bodrum açıklarında meydana gelen deprem bölgede korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi depremin büyüklüğünü 6.7, merkez üssünün de Bodrum’un 10 km açığı olarak kaydetti.

Ege’deki Depremde 2 Kişi Öldü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Şiddetli depremde ilk belirlemelere göre Kos’ta 2 kişi yaşamını yitirdi. Deprem Türkiye’nin Ege kıyılarında da halkı sokaklara döktü.

Deprem nedeniyle yaklaşık 500 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yunanistan’ın Kos Adası’nda bir Türk öldü

Kos’ta ölenlerden biri Türk vatandaşı, diğeri ise İsveçli bir turist. Hayatını kaybedenlerin Kos’ta bir barın çatısının çökmesi sonucu yaşamlarını yitirdiği belirtiliyor. Kos limanı kullanılmaz hale gelirken, Bodrum’da kıyıya vuran küçük tsunami dalgaları kıyıya parkeden bazı araçlara zarar verdi.

Deprem nedeniyle yaklaşık 200 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında birçok ülkeden turist bulunuyor. Kos, Bodrum ve bölgedeki birçok yerde halk geceyi dışarda geçirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada ise depremin büyüklüğü 6.3 olarak açıklandı ve depremin ardından Türkiye ve Yunanistan’da 40 artçı sarsıntının yaşandığı kaydedildi.

Bodrum’da deprem sonrası 80 kişinin hastanede tedavi edildiği kaydedildi. Otel sahipleri bazı turistlerin otellerden ayrıldığını söyledi.

Kos’ta da deprem nedeniyle çoğu hafif 100 kişinin yaralandığı belirtildi.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler de depremin şiddetini gözler önüne seriyor.

Türkiye’de yetkililer deprem nedeniyle can kaybı ya da ağır hasar olmadığını kaydetti. Bununla birlikte bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşandı.

Türk medyası bazı araçların denize sürüklendiğini ve bazı yerlerde su baskınlarının yaşandığını kaydetti.

STÜDYO VOA

Timur Cihantimur davasında doğru bilinen yanlışlar – 21 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG