Erişilebilirlik

Elvis Presley’in Kızı Lisa Marie 54 Yaşında Öldü


Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü sanatçılarından biri olan Elvis Presley’in tek kızı şarkıcı Lisa Marie Presley 54 yaşında hayatını kaybetti. Presley’in annesi rahatsızlanması üzerine acilen hastaneye kaldırılan Lisa Marie’nin kurtarılamadığını söyledi.

Kızının ölümüyle ilgili bir açıklama yapan Priscilla Presley “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi büyük bir üzüntüyle sizlerle paylaşmak zorundayım. O tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı” dedi. Priscilla Presley bu süreçte basın ve kamuoyundan anlayış beklediklerini de sözlerine ekledi.

Elvis Presley’nin Kızı Hayatını Kaybetti
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Sanat ve eğlence dünyasından haberler veren TMZ adlı internet sitesi Lisa Marie Presley’in Los Angeles’ta yaşadığı evinde kalp krizi geçirdiğini, hastaneye kaldırıldığını ancak kurtarılmadığını yazdı.

Lisa Marie Presley, bu hafta başında düzenlenen ve babasının hayatının anlatıldığı “Elvis” filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü Austin Butler’ın kazandığı Golden Globe Ödül Töreni’ne katılmıştı.

Ünlü sanatçı Elvis Presley de 1977 yılının Ağustos ayında henüz 42 yaşındayken kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Lisa Marie Presley’in ölümünin ardından çok sayıda ünlü sanatçı taziye mesajları paylaştı.

Elvis Presley, Priscilla Presley ve kizlari Lisa Marie Presley
Elvis Presley, Priscilla Presley ve kizlari Lisa Marie Presley

Lisa Marie Presley, 1 Şubat 1968 yılında ABD’nin Memphis şehrinde dünyaya geldi. Lisa Marie babası Elvis Presley öldüğünde henüz 9 yaşındaydı.

Lisa Marie müzik kariyerine 2003 yılında yaptığı “To Whom It May Concern” isimli albümle başladı. Daha sonra 2005 yılında yaptığı “Now What” albümü 2005 yılında ünlü müzik listesi Billboard’un 200 albüm listesine girdi. Lisa Marie’nin üçüncü albümü “Storm and Grace” de 2012 yılında yayınlandı.

Lisa Marie Presley, 4 kez evlendi. 1994 yılında ilk eşi müzisyen Danny Keough’tan ayrıldıktan sadece 20 gün sonra ünlü pop yıldızı Michael Jackson’la evlendi. Presley ve Jackson’ın evliliği iki yıl sürdü. Çift Michael Jackson’ın çocuk tacizi iddialarıyla ilgili suçlamaların olduğu 1996 yılında boşandı.

Presley daha sonra ünlü aktör Nicholas Cage’le 2022 yılında evlendi ancak bu evliliği de sadece 4 ay sürdü.

Lisa Marie Presley, dördüncü evliliğini gitarist ve yapımcı Michael Lockwood’la yaptı. Çift, 2021 yılında boşandı.

Lisa Marie Presley’in tek oğlu müzisyen Benjamin Keough, 2020 yılında 27 yaşındayken intihar etmişti.

Presley, 33 yaşındaki kızı Riley Keough, ve 14 yaşındaki ikiz kızları Harper ve Finley Lockwood’la birlikte Los Angeles’ta yaşıyordu.

XS
SM
MD
LG