Erişilebilirlik

Galler Prensesi Kate Middleton’a ne oldu? Yeni görüntüler söylentileri durdurabilececek mi?


42 yaşındaki Galler Prensesi Kate, kanser olmayan ancak belirtilmemiş bir durum için bir ameliyat geçirdikten sonra Ocak ayında iki hafta hastanede kalmıştı
42 yaşındaki Galler Prensesi Kate, kanser olmayan ancak belirtilmemiş bir durum için bir ameliyat geçirdikten sonra Ocak ayında iki hafta hastanede kalmıştı

Galler Prensesi Kate Middleton’ın iki ay önce nedeni açıklanmayan bir rahatsızlık nedeniyle geçirdiği söylenen ameliyatından bu yana ilk defa görüntülendiği bildirildi.

İngiltere’nin magazin içerikli bulvar gazetelerinden Sun’ın haberine göre Middletton, eşi Prens William ile evlerinin yakınlarında bir dükkanda görüntülendi.

Gazete Pazartesi günü geç saatlerde yayınladığı kısa klipte, William ve Kate'in birlikte yürürken ve alışveriş poşetleri taşırken gülümsedikleri görülüyor.

Görüntülerin Cumartesi günü Londra'nın batısındaki Windsor'da çekildiği belirtildi.

Galler Prensesi Kate Middleton’a ne oldu?
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00


Sun, videoyu çektiğini söyleyen Nelson Silva'nın "Kim olduklarını sakladıklarını hissetmedim. Ancak insanların nasıl tepki vereceğini tam olarak bilmiyorlardı çünkü nerede olduklarına dair bir sürü söylenti vardı ve ben sadece hızlı hareket etmek istedikleri hissine kapıldım. Kate mutlu ve rahat görünüyordu. Sadece bir dükkana gidebildikleri ve insanlarla kaynaşabildikleri için mutlu görünüyorlardı. Kate bir mağazaya gitmeyi başardığı için rahatlamış görünüyordu. Gayet doğaldı" dedi.

Çiftin kraliyet ofisi görüntü ile ilgili yorum yapmadı. Kensington Sarayı, Kate'in Paskalya'dan sonra resmi görevlerine döneceğini söyledi. Bu da muhtemelen 17 Nisan'da çocukları okula döndükten sonra olacak.

Sun gazetesi birinci sayfasını "Seni yeniden görmek harika Kate!" başlığıyla süsledi. Gazete, görüntüleri "Saray'ın 'sosyal medya çılgınlığı' olarak adlandırdığı duruma bir son vermek amacıyla" yayınlamaya karar verdiğini öne sürdü.

42 yaşındaki Kate, kanser olmayan ancak belirtilmemiş bir durum için bir ameliyat geçirdikten sonra Ocak ayında iki hafta hastanede kalmıştı. Saray, ameliyatın başarılı geçtiğini açıklamıştı.

Noel günü kraliyet ailesinin diğer üyeleriyle birlikte göründüğünden bu yana birkaç bulanık fotoğraf dışında kamuoyu önünde yer almadı.

Prensesin gözden uzak olduğu dönemde, hakkında ateşli ve zaman zaman olağandışı spekülasyonlar yapıldı.


Kensington Sarayı, İngiltere'de Anneler Günü'ne denk gelen 10 Mart'ta Kate ve çocukları George, Charlotte ve Louis'in bir fotoğrafını yayınlamıştı.

Ancak Associated Press, Reuters, AFP ve diğer haber ajansları, manipüle edildiği için fotoğrafı yayından kaldırınca bu hareket geri tepti ve daha da fazla spekülasyonu körükledi.

Kate yazılı bir açıklama yayınlayarak "fotomontaj denemeleri" yapmayı sevdiğini kabul etti ve fotoğrafın neden olduğu "herhangi bir karışıklık" için özür diledi.

Halkla ilişkiler danışmanı Mark Borkowski geçen gafta Associated Press’e yaptığı değerlendirmede, fotoğraf hatasının monarşi için daha geniş bir halkla ilişkiler (PR) sorununu ortaya çıkardığını söyledi.

Borkowski, "Şu anda kraliyet ailesinin merkezinde çok fazla ortak stratejik düşünce yok gibi görünüyor. Bu da sorunlara yol açıyor. Çünkü halkla ilişkiler açısından yönetilmesi çok zor bir yapılanma" dedi.

Kate'in özrüyle ilgili ise halkla ilişkiler uzmanı, "Asıl soru, ortalıkta dolaşan tüm komplo teorilerine bakıldığında, insanların bu açıklamaya inanıp inanmayacağı. İnanacaklarından da emin değilim" ifadelerini kullandı.

Forum

STÜDYO VOA

ABD üniversitelerinde Gazze protestoları, gerilim artıyor – 23 Nisan
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG