Erişilebilirlik

Gaziantep Havalimanında ‘bilinmeyen cisim’ nedeniyle uçuşlar iptal edildi


Gaziantep Havalimanı
Gaziantep Havalimanı

Gaziantep hava sahasında tanımlanamayan bir cismin görüldüğünün ileri sürülmesi üzerine gece yarısından itibaren uçuşlar iptal edildi. Yolculuk için havalimanına gelen vatandaşlar, diğer kentlerdeki havalimanlarına yönlendirildi.

Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde 9 bin feet (2.743 metre) yükseklikte, seyir halinde olan iki yolcu uçağının kokpit ekibi tarafından tanımlanamayan bir cisim tespit edildi. Pilotlar durumu Gaziantep Hava Trafik Kontrol Kulesi'ne bildirdi. Tanımlanamayan cismin aynı zamanda hava trafik kontrolörleri tarafından da teyit edildiği öğrenildi.

Olay üzerine Gaziantep Havalimanı'nda uçuşlar durduruldu. Gaziantep'e inişi planlanan bazı uçaklar Şanlıurfa ve Adana havalimanlarına yönlendirildi. Dün geceden bu yana Gaziantep’ten yurt dışına 1, yurt içine ise 17 sefer iptal edilmişti. Öğle saatlerinde uçuşların yeniden başlamasının ardından ek seferlerin de düzenleneceği öğrenildi.

Öte yandan Gaziantep Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Başmüdürlüğü'nden alınan bilgiye göre NOTAM (Notice to airman) yayımlanmadığı öğrenilirken, ilerleyen saatlerde konuya ilişkin resmi açıklama yapılacağı belirtildi. Uçuşları iptal edildiği için yolculuk yapamayan vatandaşların ise havalimanı içerisindeki bekleyişleri sürüyor.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG