Erişilebilirlik

Görgü Tanığı Saldırı Anını Anlatıyor


Görgü Tanığı Ankara Saldırısını Anlatıyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Ankara Kızılay'daki bombalı saldırı sonrasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamasına göre 125 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan 28 yaşındaki Doğan Aşık yaşadıklarını Amerika'nın Sesi'nden Yıldız Yazıcıoğlu'na anlattı.

Olayın şokunu hala atlatamadığı görülen Aşık, bombalı aracın bindiği otobüsün hemen yanında patlatıldığını ve patlamanın otobüs yolcularından bazılarının ölümüne yol açtığına söylüyor.

  • 16x9 Image

    Yıldız Yazıcıoğlu

    Yıldız Yazıcıoğlu, 1994-1998 döneminde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Mesleğe 1997 yılında Cumhuriyet’te stajyer olarak başladı. 1998-2000 döneminde yüksek lisans eğitimine devam etti. 2000 – Mayıs 2009 döneminde Milliyet’te mesleki kariyerini cumhurbaşkanlığı ve parlamento muhabirliği noktasına taşıdı. 2009 - 2011 yıllarında ABD’nin başkenti Washington DC’de kariyerini sürdürdü ve farklı medya kuruluşları için temsilcilik – yorumculuk görevlerini yürüttü. Bu dönemde VOA Türkçe’de eğitim aldı ve görev yaptı. Ardından Ankara’ya dönüşünde Habertürk TV’de, ArtıBir TV’de görevler üstlendi. Şu anda VOA Türkçe ekibinde görev almayı sürdürüyor.

XS
SM
MD
LG