Erişilebilirlik

55'inci Grammy Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu


Yılın Albümü ödülünü İngiliz grup Mumford and Sons'ın 'Babel' adlı çalışması aldı

55. Grammy Müzik Ödülleri Los Angeles’ta yapılan törenle sahiplerini buldu.

Gotye ve Kimbra’nın birlikte seslendirdiği “Somebody That I Used To Know” adlı şarkı “Yılın Kaydı” ödülünü aldı.

Gotye aynı şarkısıyla bir grup ya da ikili tarafından seslendirilen “En İyi Pop Şarkısı” ödülünün de sahibi oldu. Sanatçının “Making Mirrors” adlı albümü “En İyi Alternatif Müzik Albümü” ödülüne de layık görüldü.Fun grubuysa “We Are Young” adlı çalışmayla “Yılın Şarkısı” ödülünü kucakladı. Fun ayrıca “Yılın En İyi Yeni Müzisyeni” ödülünün sahibi oldu.“Yılın Albümü” ödülüyse İngiliz grup Mumford and Sons’ın “Babel” adlı albümünün oldu.

Gecenin ilk ödülünü “En İyi Solo Pop Performansı” dalında “Set Fire To The Rain” adlı şarkısıyla Adele kazandı.Beyoncé, “Love On Top” şarkısıyla “En İyi Geleneksel R&B Performansı” dalında ödüle kavuşan sanatçı oldu.“En İyi Pop Vokal Albümü” dalında ödüle layık görülen isimse “Stronger” adlı albümüyle Kelly Clarkson’dı.

“En İyi Country Şarkısı” ödülü Carrie Underwood’un “Blown Away” adlı şarkısına verildi.Ödül töreni, sanatçıların nefes kesen canlı performanslarına da sahne oldu. Törenin açılışını “We Are Never Ever Getting Back Together” adlı şarkısının farklı bir yorumuyla Taylor Swift yaptı. Chick Corea, Stanley Clarke ve Kenny Garret kısa süre önce yaşamını yitiren efsane caz ustası Dave Brubeck’in “Take Five” adlı klasiğini çaldı.

Bu yılki Grammy ödüllerinin ses getiren bir başka yanı ise töreni televizyondan canlı yayınlayan CBS televizyon kanalının sanatçılara gönderdiği elektronik posta oldu. CBS, elektronik postada sanatçılara bedenlerini sergileyecek kıyafetler giymemeleri uyarısında bulunmuştu.
XS
SM
MD
LG