Erişilebilirlik

Hindistan'da Şimşek-Yellen görüşmesi


Şimşek ile Yellen Hindistan'da yapılan G20 Maliye Bakanları toplantısında biraraya geldi
Şimşek ile Yellen Hindistan'da yapılan G20 Maliye Bakanları toplantısında biraraya geldi

Hindistan’daki G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları toplantısında birçok ikili ve heyetlerarası görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerden biri de Türk ve Amerikalı yetkililer arasında oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, ABD Maliye Bakanı Janet Yellen'la biraraya geldi.

Hindistan'da Şimşek-Yellen görüşmesi
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan ABD Maliye Bakanı Yellen, “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile biraraya gelerek, Türkiye'nin ekonomik görünümünü, politika yönelimini ve Türkiye ile ABD'nin küresel sorunları ele almak amacıyla birlikte nasıl çalışabileceğini görüştük” diye yazdı.

"İlişkileri daha da geliştirmeye kararlıyız"

Görüşmeye ilişkin ABD Maliye Bakanlığı'ndan da yazılı bir açıklama yapıldı.

Yellen'ın, Şimşek ve Erkan ile Türkiye'nin ekonomik görünümü ve politika yönünü görüştüğü kaydedilen açıklamada, ayrıca, küresel ekonomik sorunları ele almak ve iki ülke ekonomisinde refahı artırmak için Türkiye ve ABD'nin G20'de dahil nasıl birlikte çalışabileceğinin ele alındığı kaydedildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de “çok verimli görüşmeler yaptık" ifadesiyle paylaştığı Twitter mesajında, “Verimli görüşmelerden biri de ABD Maliye Bakanı Janet Yellen ile oldu. ABD-Türkiye dostluğu 1831 yılına kadar uzanmaktadır. İki ülke arasındaki ilişkileri daha da geliştirmeye kararlıyız” diye yazdı.

Forum

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG