Erişilebilirlik

Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis Cezası


Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis Cezası

Amerikalı oyuncu Lindsay Lohan'ın kanunla başı dertten kurtulmuyor. Lohan, Los Angeles'ta hakim karşısına çıktığı mahkeme tarafından 30 gün hapis cezasına çarptırıldı. Cezanın nedeni ise şartlı tahliye kurallarını bir değil, birkaç kez ihlal etmiş olması.

Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis Cezası
Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis Cezası


Lohan, mahkemede şartlı tahliye kurallarını ihlal ettiğini kabul etti. Lohan'ın daha önce şart koşulan terapi seanslarına düzenli gitmesi ve kamu hizmeti cezasını yerine getirmesi gerekiyordu. Lindsay Lohan, sert bir uyarı da aldı. Lohan, şartlı tahliyesinin geri kalanını belirlenen kurallar çerçevesinde tamamlamazsa, bu kez hakkında tutuklama emri çıkarılacak ve 270 gün daha hapse mahkûm edilebilecek. Lohan'ın hapis cezasını manşetlerine taşıyan bazı internet siteleri, Los Angeles Emniyet Müdürlüğü’nden bilgi aldıklarını ve Lohan'ın bu cezanın sadece yüzde 20'sini, yani 6 gününü hapiste geçirmesi gerektiğini yazdı.

Ünlü oyuncunun 14 Aralık gününe kadar bir morgda yaptığı kamu hizmetinin 12 gününü tamamlaması ve 4 kez psikoterapi seansına gitmesi gerekiyor. 17 Ocak gününe kadar da bu cezaların geri kalanını tamamlaması şart. Aksi takdirde doğrudan hapse gitmesi kaçınılmaz olacak.

Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis Cezası
Hollywood Yıldızına Yeniden Hapis CezasıLindsay Lohan, kanunla başı sık sık derde giren bir isim. 2007’de aracında kokain ele geçirilmesinden sonra “uyuşturucu etkisindeyken araç kullanmaktan” suçlu bulunan ve rehabilitasyona gönderilen Lohan’ın son birkaç yıldır başı dertten kurtulmuyor. 2011 yılı Şubat ayında bir mağazadan kolye çaldığı gerekçesiyle 35 gün ev hapsinde tutulan Lohan, bu süreçte zorunlu bir uyuşturucu testini yaptırmadığı için yine hâkim karşısına çıkmıştı. Hâkim, şartlı tahliye koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle Lindsay Lohan’ı 100 bin dolar kefaletle hapse göndermişti. Lohan o duruşma sonrasında kefaletini ödeyerek hapis yatmaktan kurtulmuştu.

XS
SM
MD
LG