Erişilebilirlik

Idaho Cinayet Zanlısı Hakim Karşısına Çıkıyor


Idaho Üniversitesi’nde 4 öğrenciyi bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Bryan Christopher Kohberger
Idaho Üniversitesi’nde 4 öğrenciyi bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Bryan Christopher Kohberger

Yaklaşık 6 hafta önce Idaho Üniversitesi’nde 4 öğrenciyi bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle geçen hafta Pennsylvania’da gözaltına alınan Bryan Christopher Kohberger, bugün hakim karşısına çıkıyor.

Washington Eyalet Üniversitesi'nde ceza adaleti doktorası yapan 28 yaşındaki Bryan Kohberger, geçen Perşembe günü Pennsylvania'nın doğusunda gözaltına alındığından bu yana hapiste. Pennsylvania’da bugün yapılan duruşmadan sonra Kohberger’in dört kez birinci derece cinayet ve ağır hırsızlık suçlamasıyla yargılanmak üzere Idaho'ya gönderilmesi bekleniyor.

Idaho Cinayet Zanlısı Hakim Karşısına Çıkıyor
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

İşlenen cinayetler, Idaho'nun kuzeybatısındaki küçük üniversite kasabası Moscow'da şaşkınlık yarattı. Hepsi 20'li yaşlarının başında olan üçü kadın biri erkek dört kurban, 13 Kasım sabahı kadınların evinde ölü bulundu.

Washington eyaletinin Conway kentinden Ethan Chapin ve Arizona eyaletinin Avondale kentinden Xana Kernodle 20 yaşlarında, Idaho eyaletinin Coeur d'Alene kentinden Madison Mogen ve Idaho eyaletinin Rathdrum kentinden Kaylee Goncalves da 21 yaşlarındaydı. Yetkililer, dördünün de birden fazla bıçak darbesi aldığını açıkladı. Chapin’in, Kernodle'ın erkek arkadaşı olduğu belirtiliyor.

Cinayetler işlendiği sırada evde bulunan diğer iki kadın ev arkadaşı zarar görmemiş ve görünüşe göre saldırı boyunca uyumuşlardı.

Kernodle ve Chapin bir gece önce bir partiye katılırken, en yakın arkadaşları Mogen ve Goncalves ise yerel bir bara gitmiş ve gezici yemek büfesinden yemek almıştı. Her iki çift de sabah saat 2 civarında eve dönmüştü. Yetkililer, cinayetlerin sabah 3 ile 4 arasında meydana geldiğini belirtiyor.

Yetkililer, cinayetlerin nedeni konusunda kamuoyuna bir açıklama yapmadı.

Kohberger'in öğrenim gördüğü Washington eyaletinin Pullman kenti, Idaho Üniversitesi kampüsüne yaklaşık 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Basında çıkan haberlere göre, Kohberger tutuklandığında Pennsylvania'daki ailesini ziyaret ediyordu.

STÜDYO VOA

ABD Ortadoğu’da yeni bir savaşı önlemeye çalışıyor – 19 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG