Erişilebilirlik

İngiliz Milletvekilinden Erdoğan’a Çağrı


İngiliz İşçi Partisi Kuzey Enfield bölgesi milletvekili Joan Ryan, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım Genel Seçimleri’nin son 5 ayda yapılan ikinci seçim olması açısından Türkiye'de siyaset ve demokrasi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Tüm kurum ve kuruluşların, seçmenlerin demokratik hakkı olan "oy kullanma" hakkını kullanmasını sağlamak için büyük çaba harcadığına dikkati çeken Ryan, bu çalışmaları çok takdir ettiğini belirtti.

Ankara'da bu ayın başında CHP ve HDP'yi destekleyenlerle barış taraftarlarına yönelik son saldırıları kınayan İngiliz milletvekili, Türk halkının barış ve demokrasi çalışmalarını övdü.

Joan Ryan, yazılı açıklamasında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gerçek bir liderlik göstermesi için çağrıda bulunuyorum. Türkiye'de daha istikrarlı bir siyasi ortam yaratmak ve şiddete son vermek için anlamlı adımlar atmalıdır" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Hackney'de Cemevi tarafından düzenlenen "Aşure" etkinliğine katılan İçşi Partisi milletvekili Ryan, Türkçe konuşan toplumun İngiltere'de sosyal hayata büyük katkısı olduğunu belirtti.

Seçime katılan partilere başarı dileyen Ryan, açıklamasında şöyle dedi: “İşçi Partisi’nin kardeş partisi olarak saydığım CHP'ye seçimlerde başarı diliyorum. Ayrıca umut ederim ki HDP, %10 seçim barajını aşarak 7 Haziran'da elde ettiği %13'lük orandan daha fazla oy alır.”

XS
SM
MD
LG