Erişilebilirlik

IŞİD'in Aranan İsimlerinden Biri İspanya'da Yakalandı


İspanya’da polis, IŞİD’in Avrupa’da en çok aranan isimlerinden birini düzenlediği operasyonla yakaladığını açıkladı. Söz konusu kişinin Almeria kasabasında yakalandığı açıklandı.

İspanya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Suriye’de ve Irak’ta çatışmalara katıldığı bilinen Mısırlı bir örgüt üyesinin yanındaki iki kişiyle birlikte bir apartman dairesinde yakalandıkları belirtildi.

Yakalanan kişinin kimliği açıklanmazken bu örgüt üyesinin IŞİD’in kanlı eylemlerinde fotoğraflarda sık sık görülen bir şahıs olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Tutuklanan bu kişi, yıllarca Suriye ve Irak’ta örgütün en çok vahşet içeren video görüntülerinde yer almış ve Avrupalı istihbarat birimlerinin dikkatini çekmiş bir kişidir” ifadeleri kullanıldı.

İspanya polisi, Suriye ve Irak’ta çatışmalara katılmış ve ülkeye geri dönmüş örgüt üyelerinin 2017 yılında Barcelona’da 16 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya benzer eylem hazırlığı içinde oldukları endişesiyle önlemlerini ve operasyonlarını sıkılaştırıyor.

STÜDYO VOA

ABD’nin inşa ettiği geçici liman üzerinden Gazze’ye yardım sevkiyatı başladı - 17 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG