Erişilebilirlik

İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu dönemi başladı


Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin genel başkanı seçildi.
Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin genel başkanı seçildi.

İYİ Parti’de yapılan olağanüstü kurultaytan Müsavat Dervişoğlu genel başkan olarak çıktı. Dervişoğlu, yarışı kazanmasının ardından yaptığı konuşmada, “Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak merak etmeyin” dedi.

İYİ Parti’de yerel seçim sonuçlarının ardından kurucu genel başkan Meral Akşener’in kararıyla yapılan olağanüstü kurultay sürecinde başkanlık seçimi sona erdi. Akşener’in yeniden aday olmadığı yarışta ipi Müsavat Dervişoğlu göğüsledi.

Akşener İYİ Parti Genel Başkanlığı'na resmen veda etti
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00


Yapılan seçimde ilk iki turda adaylardan hiç biri salt çoğunluğu sağlayamayınca üçüncü tura gidildi. Üçüncü turda Dervişoğlu, 611 oy alarak iilk turun ardından Tolga Akalın ve Günay Kodaz’ın çekilmesiyle başkanlığı kazandı.

Kurultayda şimdi Genel İdare Kurulu (GİK) seçimi için Genel Başkan'ın (Dervişoğlu) blok listesiyle oylama yapılması önergesi kabul edildi.

GİK blok listesi Dervişoğlu tarafından sunulunca kurultayda liste oylamasına geçilecek.

Akşener, seçim sonucunun ardınan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Dervişoğlu'nu tebrik etti. Akşener mesajında "5. Olağanüstü Kurultayımızda İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Forum

STÜDYO VOA

ABD Ortadoğu’da yeni bir savaşı önlemeye çalışıyor – 19 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG