Erişilebilirlik

Facebook ve Instagram'dan İzmir Tabip Odası'na Engelleme


İzmir Tabip Odası, resmi internet sitesinde açıklanan 'Koronavirüs Raporu'nun, Oda’nın resmi Facebook ve Instagram sayfalarında paylaşımının engellendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Oda'nın resmi web sayfasından bir paylaşım yapılmak istendiğinde, 'Bu bağlantıyı paylaşamazsınız, izmirtabip.org.tr, bu bağlantı topluluk standartlarımıza aykırı olduğu için içeriğin paylaşılamadı. Bunun topluluk standartlarımıza aykırı olmadığını düşünüyorsan, bize bildir' uyarısı alınmış ve paylaşım yapılamamıştır. Paylaşılmak istenen haber ise İzmir Tabip Odası Koronavirüs Raporu'dur. Daha sonra web sayfasındaki hiçbir haber linkinin paylaşılamadığı görülmüştür. Facebook yönetiminden herhangi bir uyarı gelmeden ve neye dayandığı belli olmadan, Facebook ve Instagram'da İzmir Tabip Odası hesaplarına kısıtlama getirilmiştir. Bununla ilgili Facebook yönetimine yazı gönderilmiş ancak henüz bir yanıt alınamamıştır,” denildi.

Dünya ve ülke olarak zor günlerden geçildiğini belirten İzmir Tabip Odası, bu süreçte halkın doğru ve hızlı bilgilendirilmesinin büyük önem taşıdığını belirterek, “Getirilen bu kısıtlamanın, düşünce ve ifade özgürlüğü bağlamında da yerinde olmadığı, kişi ve kurumların görüşlerini paylaşmasına getirilen bu kısıtlamanın sosyal medya platformlarının özgürlükçü bakış açısına da aykırı olduğunu değerlendiriyoruz,” dedi.

STÜDYO VOA

Trump yoluna J.D. Vance ile devam edecek – 16 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG