Erişilebilirlik

Kılıçdaroğlu’ndan Atatürk videosu: “Çok heyecanlıyım”


Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün gece sosyal medya hesabından “Mustafa Kemal Atatürk” başlıklı bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu videoda, gençlere hitaben başladığı konuşmasında Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girildiğini belirterek, “Hep beraber karar vermemiz lazım; ilk yüzyıldaki gibi Atatürk’ü sadece ananlardan mı olacağız? Yoksa bu yüzyılda anlayanlardan mı? Bu nesil anlayanlardan olacak” dedi.


Atatürk’ün değişimi cesaretle sahiplenen bir lider olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ancak Atatürk’ü anlamaktan uzaklaşıldığını, sadece anıldığını kaydetti.

“Bugün Atatürk hayatta olsaydı ve sizleri görebilseydi içinizde dünyayı değiştirmek için yıldızlara ulaşma gücü, sabır ve tutkunuz olsun derdi” diye konuşan CHP lideri, gençlere seslendiği videosunda şunları kaydetti:

“Sevgili gençler, 15 Mayıs’ta Türkiye dünyanın umudu olarak görülecek, unutmayın. Aslında 15 Mayıs günü Atatürk bütün dünyaya bir mesaj verecek; bu millet yiğit kadın ve erkekleriyle vatanseverlerin yurdu olarak kalacaktır ve bu özgürlük dünyaya büyük ilham verecek. Bütün dünya sizi konuşacak gençler. Sizin vatanseverliğinizi, bu vatanı nasıl kurtardığınızı. Gençlerimin ve ülkemin geleceğine inancım sonsuz. Yeni başlangıçlar geliyor gençler, çok heyecanlıyım. Siz de heyecanlı olun. Kalın sağlıcakla.”

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün Anıtkabir'i ziyaret etmesi bekleniyor.

XS
SM
MD
LG