Erişilebilirlik

Kenya’daki Saldırıdan Kurtulan Türk Konuştu


Kentin en büyük ve lüks alışveriş merkezine radikal İslamcı militanlar tarafından düzenlenen silahlı baskın sırasında, 8 aylık hamile Türk asıllı Hollanda vatandaşı Elif Yavuz ve Hollandalı eşi de hayatını kaybetti.

Saldırı sırasında alışveriş merkezinde bir Türk’ün daha olduğu ortaya çıktı. İş gezisi nedeniyle Kenya’da bulunan Şebnem Şaylan da alışveriş merkezindeydi.

lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00
Linki indirmek için

İzmir’deki özel bir firmanın dış ticaret müdürü olarak çalışan Şebnem Şaylan, Amerika’nın Sesi’ne konuştu ve Nairobi’deki alışveriş merkezine girdikten çok kısa süre sonra silah sesleri duyduğunu söyledi. Şaylan, daha sonra alışveriş merkezindeki müşterilerle birlikte kaçarak binanın yangın merdivenlerinde yaklaşık 2,5 saat kurtarılmayı beklediklerini anlattı.

Pazar günü Türkiye’ye dönen Şebnem Şaylan, olayın günler süren bir rehine krizine dönüşmesinin ardından olaydan 2,5 saatte kurtulduğu için çok şanslı olduğunu söyledi.
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

UKRAYNA KRİZİ ÖZEL SAYFASI

STÜDYO VOA

Ian Kasırgası Tüm Şiddetiyle Florida’yı Vurdu - 28 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:27:14 0:00
XS
SM
MD
LG