Erişilebilirlik

Kılıçdaroğlu: “Mansur Bey belediye başkan adayımız”


Kılıçdaroğlu CHP'nin 100. yıldönümü etkinliklerine katıldı
Kılıçdaroğlu CHP'nin 100. yıldönümü etkinliklerine katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “"Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışına katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi için adaylarının Mansur Yavaş olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır" dedi.

Kılıçdaroğlu: "TSK göz bebeğimizdir"

CHP Genel Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlatmasıyla ilgili de konuştu.

Kılıçdaroğlu, Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili açıklamalarına ilişkin olarak ''Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir'' ifadelerini kullandı.

Tanrıkulu hakkında, bir televizyon kanalında yaptığı konuşma nedeniyle “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” ve “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” iddialarıyla soruşturma başlatılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu’nun TV100 isimli kanalda yayınlanan Özgür İfade Programının canlı yayınına telefonla bağlanarak yaptığı konuşmanın ardından soruşturma başlatmıştı.

Tanrıkulu konuşmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle ilgili bazı iddialar ortaya atmıştı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada, soruşturmanın gerekçeleri şöyle sıralandı: “5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 301. Maddesinde düzenlenmiş olan “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama” ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216. Maddesinde düzenlenmiş olan “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçlarından soruşturma başlatılmıştır” denilmişti.

Forum

XS
SM
MD
LG