Erişilebilirlik

Kim Jong Un'dan Beşar Esat'a Deprem Mektubu


Kuzey Kore lideri Kim Jong Un
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esat’a bir mektup göndererek, depremin yaralarının hızlıca sarılması dileğinde bulundu.

Türkiye ile aynı anda Suriye'nin özellikle kuzeyini vuran depremin hemen ardından 7 Şubat’ta Esat’a bir taziye mesajı gönderen Kim, bu sefer de bir mektup kaleme aldı.

Kuzey Kore devlet medyasına göre Kim, mektubunda, "iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine vurgu yaparak, depremin yaralarının hızlıca sarılması dileğinde bulundu."

Esat’a önceki gün gönderilen mektupta Kim, "İki ülke arasındaki geleneksel dostluk ve işbirliği ilişkilerinin her zaman gelişeceğine inandığını, Suriye hükümeti ve halkının deprem sonrası oluşan hasarı bir an önce ortadan kaldırmasını ve cumhurbaşkanının doğru liderliği altında ülkenin bağımsız kalkınması ve toprak bütünlüğü için verilen mücadelede başarı elde etmesini" diledi.

Kuzey Kore lideri ayrıca, 2011 yılında hayatını kaybeden babası Kim Jong-il’in 81’inci doğumgünü dolayısıyla Suriye hükümetinden gelen tebrik mesajı için teşekkür etti.

BM verilerine göre depremler nedeniyle Suriye'de 4 bin 500'den fazla insan hayatını kaybetti.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG