Erişilebilirlik

Maryland’de Liseye Silahlı Saldırı: Saldırgan Öldü


Maryland eyaletinde bir lisede silahla ateş açan kişi iki öğrenciyi yaraladı. Olay sırasında yaralanan saldırgan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Saldırganın okulda görevli polis tarafından vurulduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili ilk açıklama St. Mary’s İlçesi Devlet Okulları’nın internet sitesinde yer aldı. Açıklamada, eyaletin güneyinde yer alan Great Mills Lisesi’nde ateş açma olayı meydana geldiği kaydedildi.

İlçe polis müdürlüğünün açıklamasında da, okulda bir “hadise” yaşandığı kaydedildi ve velilerden kampüse yaklaşmamaları istendi.

Maryland Valisi Larry Hogan ve okulun bulunduğu bölgeyi temsil eden Kongre üyesi Steny Hoyer de Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, olayla ilgili gelişmeleri takip ettiklerini belirtti ve halka sahadaki yerel kolluk kuvvetlerinin talimatlarına uymaları çağrısında bulundu.

Bür süre sonra da şerif sözcüsünden konuyla ilgili açıklama geldi. Şerif sözcüsü olayda saldırgan dahil 3 kişinin yaralandığını belirtti. Sözcü Julie Yingling olayda can kaybı olmadığını kaydetti. Yaralıların hastanede tedavi altında olduğu kaydedildi.

Ancak bir süre sonra saldırganın hayatını kaybettiği belirtildi.

Maryland’de Liseye Silahlı Saldırı: Saldırgan Öldü
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

STÜDYO VOA

Hakan Fidan New York’ta resmi görüşmelerini sürdürdü – 22 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG