Erişilebilirlik

Mersin'de HÜDA PAR'a Saldırı


HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Mersin Milletvekili Adayı Faruk Dinç
HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Mersin Milletvekili Adayı Faruk Dinç

Mersin'de HÜDA PAR’ın AK Parti listesinden Mersin Milletvekili Adayı Faruk Dinç'in seçim çalışmasına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi. Mersin'in Akdeniz ilçesinde Çilek Mahallesi'nde meydana gelen olayda bazı parti üyeleri yaralandı. Olayın ardından HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, “Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın; biz çok sabırlıyız ama kurbanlık koyun değiliz” dedi.

HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam saldırının ardından sosyal medya hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı, HDP Eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek açıklama yaptı.

Sağlam, ''Kökümüzü kurutmak” için gönderdiğiniz çeteler Mersin’deki standımıza silahlı saldırıda bulundu. Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın; biz çok sabırlıyız ama kurbanlık koyun değiliz. HÜDA PAR'a saldırılarınızın talimatını nereden aldığınızı da biliyoruz” dedi.

Sağlam, "Kiralık maşaların bir an önce yakalanıp gereğinin yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde HÜDA PAR listesinden AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Faruk Dinç'in seçim bürosuna da saldırı düzenlenmişti.

HDP: "Kirli tezgahlara geçit vermeyeceğiz"

HDP'den konuyla ilgili yapılan açıklamadaysa, "Bugün Mersin’in Akdeniz ilçesinde bir siyasi partinin seçim standının önünde meydana gelen olayla kirli bir tezgah devreye konulmak istenmektedir. 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye halklarının iradesi karşısında tarihi bir yenilgi alacağını anlayanlar toplumsal gerilim ve kutuplaştırmayı derinleştirmekten medet ummaktadır" denildi.

Açıklamada, "Toplum karşısında kaybedeceğini anlayan iktidara herhangi bir provokasyon zemini verilmemesi gerekiyor. Bizler bu kirli tezgahlar ve provokasyonlara geçit vermeyeceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz. Çamur medyasının ve trollerin bu provokasyon sonucu partimizi hedef göstermesini kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

STÜDYO VOA

Beyaz Saray Ukrayna’ya silah teslimatına öncelik verecek – 20 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG