Erişilebilirlik

Michael Jackson Hala Popüler


Michael Jackson Hala Popüler

29 Ağustos ünlü popçu Michael Jackson’ın doğumgünüydü. Jackson 29 Ağustos 1958 tarihinde doğmuştu. 1966 yılında Jackson 5 adlı grubun şarkıcısı olarak profesyonel müzik yaşamına başlayan Michael Jackson, 1971 yılında kardeşleriyle birlikte sahneye çıktığı gruptan ayrıldı.

Solo çalışmaya başlayan Michael Jackson, milyonlarca satan birbirinden güzel birkaç albüm çıkardı. “Thriller,” “Bad,” “Dangerous” and “HIStory” bunlardan birkaçı. 1994 yılında Elvis Presley’in kızı Lisa Marie Presley’le evlenerek tüm dünyada manşet olan Michael Jackson, 1994’te boşandı. Boşanma isteği, aralarında şiddetli geçimsizlik olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvuran Lisa Marie’den geldi.

Michael Jackson Hala Popüler
Michael Jackson Hala Popüler

Michael Jackson 1996 yılının Kasım ayında dişçisinin asistanı Debbie Rowe’la ikinci evliliğini yaptı. Evlendikleri zaman Debbie Rowe yedi aylık hamileydi. Çiftin iki çocukları oldu, Prince Michael Jackson Jr. and Paris Michael Katherine Jackson. Evlilik 1999 yılında sona erdi.

Michael Jackson 1993 yılında çocuk tacizi iddialarıyla soruşturma konusu oldu ancak çocuğun ifade vermemesi üzerine resmen suçlanmadı. Michael Jackson’ın dava açılmaması karşılığında çocuğun ailesine milyonlarca dolar tazminat ödediği söylendi, ancak ünlü popçu masum olduğunu söylemekten vazgeçmedi. 2003 yılında bu kez 14 yaşında bir erkek çocuğunu taciz ettiği iddiasıyla açılan dava 15 hafta sürdü. Sonunda Michael Jackson beraat etti.

2008 yılında Sony Plak Şirketi Michael Jackson’ın “Thriller” adlı albümünün 25’inci yıldönümünü, “Thriller 25” adlı versiyonuyla kutladı. Albümde parçaların remix’leri ve Akon, Kanye West, Fergie ve Black Eyed Peas’den will.i.am gibi ünlülerin hit şarkılara katkıları yeralıyor. Michael Jackson 25 Haziran 2009 tarihinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti ve California’da toprağa verildi. Doktoru Conrad Murray, ünlü popçuya kasıt olmadan aşırı derecede ağrı kesici ve uyku ilacı vermekle suçlandı. Doktorun mahkemesi 26 Eylül’de başlayacak.

Michael Jackson Hala Popüler
Michael Jackson Hala Popüler

Geçen yıl, Sony Music Plak Şirketi, Jackson’ın ailesiyle 10 albümlük ve 250 million dolarlık bir anlaşma imzaladı. Ölümünden sonra yayınlanan “Michael” adlı ilk albümde Akon, Lenny Kravitz and 50 Cent de şarkı söylüyor. Michael Jackson’ın ailesi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve 8 Ekim’de İngiltere’de bir anma konseri düzenleneceğini duyurdu. Konserde Christina Aguilera, Cee Lo Green ve Smokey Robinson da sahne alacak.

XS
SM
MD
LG