Erişilebilirlik

Mısır İsrail sınırındaki çatışmada 3 can kaybı


Arşiv foto

Mısır ve İsrail sınırında güvenlik güçleri arasında yaşanan silahlı çatışmada 3 İsrail askeri ve Mısır emniyet görevlisi öldü. İsrail ordusu, olayın sınırdaki bir uyuşturucu kaçakçılığı girişimi nedeniyle yaşandığını açıkladı.

Mısır ve İsrail arasındaki sınırda silahlı çatışma çok nadir görülen bir olay olarak niteleniyor. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, sınır bölgesinde uyuşturucu kaçakçılığı faaliyet nedeniyle çatışma yaşandığı ve sınırın İsrail tarafında iki askerin çatışma sırasında hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, iki askerin cansız bedenlerinin olaydan saatler sonra telsiz çağrılarına cevap vermemeleri üzerine bulunduğu belirtilirken uzun süre devam eden çatışmada bir askerin daha hayatını kaybettiği ifade edildi. İsrail, ölenlerden birinin kadın asker olduğunu açıkladı.

Sınır bölgesinde yaşanan silahlı çatışmaya bir Mısırlı emniyet görevlisinin de karıştığı ve bu görevlinin de çatışmada hayatını kaybettiği açıklandı.

Mısır ordusu da bir sınır güvenlik görevlisinin uyuşturucu kaçakçılarını takibi sırasında İsrail sınır bölgesini geçtiği ve burada İsrail askerleriyle yaşanan silahlı çatışmada hayatını kaybettiği açıklandı.

Yetkililer, on yıldan uzun bir süredir sınır bölgesinde yaşanan ilk ölümlü olayın ardından ortak soruşturma yürütüldüğünü belirtti.

STÜDYO VOA

ABD Kongresi’nde “Kapanmayı” önlemek için son dakika çabaları – 29 Eylül
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG