Erişilebilirlik

'Mueller’ın Elinde Flynn ve Oğlunu Suçlamak İçin Yeterli Kanıt Var'


NBC News’e göre, Rusya’nın 2016 seçimine olası müdahelesini soruşturan özel savcı Robert Mueller, Başkan Donald Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn ve oğluna suçlamada bulunmak için yeterli kanıt topladı.

NBC News, Mueller’ın ekibinin kara para aklama ihtimali suçlamalarına, federal ajanlara yalan söyleme ve Flynn’in Fethullah Gülen’i Amerika’dan çıkartma karşılığında milyonlarca dolar alacağına dair muhtemel plana yoğunlaşmış durumdalar.

NBC News, Mueller’ın Paul Manafort’u suçladıktan sonra Flynn üzerindeki baskısını artırdığını da belirtiyor.

Flynn Trump’ın ulusal güvenlik danışmanı olarak 24 gün çalıştı. Başkan yardımcısı Mike Pence’e bir Rus diplomatla görüşmesiyle ilgili yanlış bilgi verdiği ortaya çıkınca görevden alındı.

Ryan’dan Mueller’a destek

Bu arada Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, özel savcı Robert Mueller’ın görevden alınmaması ya da istifa etmemesi gerektiğini söyledi. Ryan, Mueller’ın soruşturmasını tamamlamasına izin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Ryan, Fox News’a yaptığı açıklamada, “Bu kariyerli profesyonellerin işlerine yapmalarına izin vermeliyiz, bence istifa etmemeli ve görevden alınmamalı” ifadelerini kullandı.

STÜDYO VOA

Dışişleri Bakanı Fidan Washington’da – 8 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG