Erişilebilirlik

New York’ta “İşyerlerinize Geri Dönün Çağrısı”


New York Belediye Başkanı Eric Adams
New York Belediye Başkanı Eric Adams

New York’un yeni Belediye Başkanı Eric Adams, yılbaşı gecesi Times Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl etkinliğinde yemin ederek görevine başladı. Belediye Başkan Adams, ofisindeki ilk resmi çalışma gününde, başta Corona virüsü ile olmak üzere, çete savaşları ve silahlı saldırılarla etkili bir şekilde mücadele edeceğinin sinyallerini verdi. Görevinin ilk günlerinde kentin farklı bölgelerinde çeşitli etkinliklere katılan Adams, yerel ve ulusal medyada New York için hedeflerini anlattı.

New York’ta önceki Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun salgın hastalıkla ilgili almış olduğu çeşitli tedbir ve kısıtlama kararlarını devam ettireceğini belirten Adams, başta Wall Street’in ünlü finans kuruluşları olmak üzere özel sektör kuruluşlarına işyerlerine yeniden dönme çağrısında bulundu.

Kent ekonomisinin birbirine zincirleme bağlı olduğunu belirten Adams, büyük şirketlerin çalışanlarının işyerlerine dönmemesinin kent ekonomisine büyük bir darbe vurduğunu kaydetti.

“New York’u evden çalışarak yönetemezsiniz”

Kentteki birçok şirketin personellerini evden çalıştırmasından memnun olmadığını belirten Adams, “Ofislerinize geri dönün. Kentin yeniden açılması gerek. New York kentini evden yönetemezsiniz. Mali ekosistemimizi yeniden açmanın zamanı geldi. Bu şekilde çalışma sistemi dolaylı olarak kentteki tüm sektörleri olumsuz etkiliyor” dedi.

New York’ta yeni yılın ilk günü vaka sayısı 90 bine ulaştı. Son bir aydır kentteki işgücünün salgın hastalıktan etkilenmesi nedeniyle kamu ve özel sektör hizmet veremez hale geldi.

Belediye Başkanı Adams, salgının başından beri gerekli mücadeleyi vermek için bizzat sahada olduğunu kaydederek, “Her zaman olduğu gibi güçlü bir New York olmalıyız. Mücadele etmek zorundayız ancak kapanarak değil açılarak” dedi.

Eric Adams, kentteki Corona virüsü test ve aşı sayısını ikiye katlayarak güvende olunabileceğini belirterek, “Salgınla nasıl yaşayacağımızı, nasıl mücadele edeceğimizi düşünerek yeniden şekillendirmek zorundayız. COVID-19’la mücadele için 11 trilyon dolar harcandı. Bir 11 trilyon dolarımız daha yok. Her ortaya çıkan yeni bir varyant için 11 trilyon daha harcayamayız. Şimdi açılma zamanı. Mali ekosistemimizi yeniden besleme zamanı” diye konuştu.

XS
SM
MD
LG