Erişilebilirlik

New York’ta Çekilen İlk Türk Komedisi 19 Mayıs’ta Vizyonda


New York’da Çekilen İlk Türk Komedisi 19 Mayıs’ta Vizyonda
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Tamamı New York’ta çekilen ilk uzun metrajlı film ‘New York Masalı’nın galası Queens semtinde bulunan ve Moving Image adlı medya müzesinin stüdyolarında yapıldı. Romantik komedi türünde olan filmin çekim ekibinin hemen hemen hepsi Amerika’da yaşayan Türkler’den oluşuyor.

Filmin kalabalık oyuncu kadrosunda başrollerde Esin Varan, Ahmet Bodur, Peyman Umay, Bahattin Mert İnanç, Ferhat Dastan, Yağmur Peköz, Derya Çelikkol ve Jimmy Cüneyt Gürkan oynarken, konuk sanatçı olarak Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Ekin Türkmen ve Ayhan Taş katılmış.

Senaryosunu Hollywood’un ödüllü senaristi Nilüfer Yenidoğan Özmekik’in kaleme aldığı filmin, yönetmeni de senaristin aynı zamanda eşi olan Doğan Özmekik.

​Filmin öyküsü; genç ve başarılı iş kadını Deniz’in geçirdiği ölüm tehlikesinin ardından, hayatında radikal değişiklikler yaparken başına gelenler. Romantik komedi türündeki film aynı zamanda Amerika’da yaşayan Türklerin hayatlarından kesitler ve kültür çatışmalarını da yansıtıyor.

Projenin yapımcılığını Peterson Belediye Başkan Yardımcısı Derya Taşkın’ın yapım firması; “Five Sisters Production” üstlenmiş.

“Arkadaşlar bu projeyle çok istekli olarak, bana daha doğrusu buranın en eskilerinden olan babama geldiler ve ondan destek istediler. Biz de destekledik. Eminiz eksikleri vardır ama çok büyük emek harcadığımızı tahmin edersiniz,” diyen Taşkın filmin 19 Mayıs’ta vizyona gireceğini ve sadece ABD’de değil Türkiye’de de izleyicilerle buluşacağını belirtti.

STÜDYO VOA

ABD Ortadoğu’da yeni bir savaşı önlemeye çalışıyor – 19 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG