Erişilebilirlik

New York’ta Cumhuriyet çoşkusu


New York'ta Cumhuriyet coşkusu
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

New York'ta Cumhuriyet coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü New York’ta Bryant Park'ta düzenlenen konserlerle kutlandı. The Secret Trio adlı grup ile Gaye Su Akyol’un sahneye çıktığı konsere New York ve çevresinde yaşayan Türkler’in yanı sıra Amerikalılar da yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılında Bryant Park’ta sahneye çıkmanın kendisi için heyecanlandırıcı ve gurur verici olduğunu söyleyen Gaye Su Akyol, “Cumhuriyet’in varlığı herhalde hepimiz için çok değerli. Çünkü bir ülkenin sahip olabileceği en özel en değerli şeylerden biri bu. Kadınların her gün öldürüldüğü her gün şiddet gördüğü bir ülkede azınlıkların her gün ötekileştirildiği bir ülkede Cumhuriyet’in varlığının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha binlerce kere daha hatırlıyoruz. Eşitliğin Cumhuriyet’in varoluşun ve herkesin eşit haklara sahip oluşunun savaşını vermeye devam edeceğiz hem müzisyenler sanatçılar olarak hem de sıradan normal insanlar olarak. Çok daha eşit ve mutlu günlerde umarım buluşacağız”dedi.

Tamer Pınarbaşı, İsmail Lumanovski ve Ara Dinkjian’da oluşan The Secret Trio’nun ardından sahneye çıkan Gaye Su Akyol seslendirdiği şarkılarla izleyenlere hem duygusal hem de neşeli anlar yaşattı.

Akyol geçtiğimiz haftalarda yaşamını yitiren Erkin Koray’ın ‘Estarabim’ şarkısını da izleyicilerle birlikte söyledi.

Konser yaklaşık 2 saat sürdü.

Yağmur beklentisine rağmen konsere katılım yoğun oldu, yüzlerce kişi konseri izledi.

Forum

STÜDYO VOA

Cumhuriyetçi üye George Santos Temsilciler Meclisi’nden ihraç edildi – 1 Aralık
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG