Erişilebilirlik

'Nükleer İran Dünyanın Sonu Değil'


'Nükleer İran Dünyanın Sonu Değil'
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00
Amerika’nın Ortadoğu politikası, Obama’nın ikinci döneminde izleyeceği seyir, başkent Washington’da masaya yatırıldı. Bölge uzmanlarından Amerikan eski Savunma Bakan Yardımcısı Lawrence Korb, Ortadoğu’da değişen dengelerin Türkiye’nin bölgedeki rolünü azaltmadığını savundu.

Türkiye’nin bölgedeki arabulucu rolünün yeni dönemde de süreceğini belirten Korb, bu noktada Türkiye’nin önünü tıkayan büyük engelin en sınır komşusu Suriye’deki gelişmeler olduğunun altını çizdi.

İsrail-Filistin gerginliğinde Amerika’nın rolünden, nükleer İran’a yeni dönemde Amerika’nın bölge politikalarını değerlendiren Korb, “durum korkulduğu kadar kötü değil” dedi.
Amerika’nın Sesi’nden Mehtap Çolak Yılmaz’ın Lawrence Korb ile yaptığı söyleşinin tamamını, yukarıdaki videoda bulabilirsiniz.
  • 16x9 Image

    Mehtap Çolak Yılmaz

    Mehtap Çolak Yılmaz, 1997 yılında Star Haber’de başladığı televizyon haberciliğine, 2000 yılında ATV Haber’le devam etti. Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde haber takip etti, söyleşiler ve canlı yayınlar yaptı. 2003 yılında iki ay boyunca Irak’ın işgalini Bağdat ve Kuzey Irak’tan takip etti. 2005 yılında  ATV Haber Washington Temsilcisi olarak mesleğine Amerika’da devam eden Yılmaz, 2012 yılından bu yana da Amerika’nın Sesi’nde çalışıyor.

STÜDYO VOA

Biden ve Zelenski güvenlik anlaşması imzaladı – 13 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG