Erişilebilirlik

Pakistan'dan NATO'ya Kınama


Pakistan'dan NATO'ya Kınama

Pakistan hükümeti, NATO helikopterleriyle düzenlenen hava operasyonunu sert bir dille kınadı.

Konuyla ilgili protesto notasında, iki ayrı hava operasyonuyla Pakistan’ın egemenlik haklarının ihlal edildiği belirtildi. Operasyonların, BM’nin Afganistan’daki uluslararası birliğe tanıdığı yetkinin dışında olduğu da dile getirildi.

İki hava operasyonu Cuma ve Cumartesi günleri düzenlendi. NATO yetkilileri iki operasyonda çok sayıda militanın öldürüldüğünü bildirdi.

NATO yetkilileri, helikopterlerin yerden ateş açılması üzerine savunma amacıyla sıcak takip için Pakistan sınırını kısa süreliğine geçtiklerini açıkladı.

NATO, sınır ötesi operasyonların kuralların ihlali anlamına gelmediğini söylüyor. Ancak Pakistan, sıcak takibe izin verilmediğini dile getiriyor.

  • 16x9 Image

    Melek Çağlar

    Melek, meslek yaşamına yazılı basında başladı. Haftalık Barometre gazetesinde muhabir ve Management-Marketing sayfa editörü olarak çalıştıktan sonra 1990’lı yılların başında aynı gazetenin Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Meslek yaşamına kısa bir ara verip İngiliz Kraliyet bursuyla City University London’da gazetecilik eğitimi aldı. 1994 yılında Amerika’ya yerleşmeden önce Hürriyet gazetesinde çalıştı. Meslek yaşamına halen Internet, radyo ve televizyon yayıncılığı yapan Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Melek, yüksek lisans derecesini 2002 yılında tamamladığı George Washington Üniversitesi MBA programından aldı.

XS
SM
MD
LG