Erişilebilirlik

Pearl Harbor'da Bir Asker İki Kişiyi Öldürüp İntihar Etti


Amerikalı bir deniz piyadesi Hawaii’deki Pearl Harbor üssünde, görevli iki çalışanı vurup öldürdükten, bir kişiyi de yaraladıktan sonra intihar etti.

Açıklama Amerikan ordusu tarafından yapıldı. Ancak vurulan çalışanlar ve intihar eden askerin kimliğine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Asker ve vurduğu kişilerin erkek çalışanlar olduğu biliniyor. Ancak deniz piyadesinin neden bu kişilere ateş açtığı ve daha sonra da kendisini vurduğu henüz bilinmiyor.

Yaralanan kişinin hastanede tedavi altına alındığı ve durumunun stabil olduğu bilgisi paylaşıldı.

Medyaya konuya ilişkin açıklama yapan Amiral Robert Chadwick, “Bir kişi hastenede tedavi altında ve sağlık durumu stabil. Bu kişileri vuran ve ardından intihar eden askerin USS Columbia SSN 771 birliğine bağlı görevli bir deniz piyadesi olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Amerika Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından olaya ilişkin yapılan açıklamada da vurulan 3 kişinin sivil çalışanlar olduğu belirtildi.

Bölge valisi de yaptığı açıklamada Pearl Harbor Askeri Üssü içerisinde konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını söyledi. Beyaz Saray tarafından konuyla ilgili Başkan Trump’a da bilgi verildiği açıklandı.

Olayın ardından üssün en az iki saat süreyle giriş çıkışlara kapatıldığı belirtiliyor. Yerel medyaya konuşan bir görgü tanığı silah sesleri duyduktan sonra üniformalı bir kişinin başına silah dayayarak kendisini vurduğunu gördüğünü anlattı.

STÜDYO VOA

Trump yoluna J.D. Vance ile devam edecek – 16 Temmuz
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG