Erişilebilirlik

Pele’ye Teşekkür ve Veda Mesajları


30 Aralık 2022 - Brezilya'da efsane oyuncu Pele'nin ölümünün ardından üç gün yas ilan edildi
30 Aralık 2022 - Brezilya'da efsane oyuncu Pele'nin ölümünün ardından üç gün yas ilan edildi

Futbolun efsane ismi Pele, 82 yaşında hayata veda etti.

Sporculardan oyunculara ve siyasetçilere varana kadar toplumun her alanından ünlü isimlerden Pele’ye teşekkür ve veda mesajları yağıyor.


ABD Başkanı Joe Biden: “Dünyayı diğer hiçbir sporun yapamadığı şekilde biraraya getiren bir spor dalında, Pele’nin fakir bir aileden gelerek bir futbol efsanesine dönüşmesi, istenirse nelerin başarılabileceğinin bir hikayesi. Eşim Jill ve ben ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz.”

ABD Eski Başkanı Barack Obama: “Pele, bu güzel sporu oynayan gelmiş geçmiş en iyi isimlerden biriydi. Dünyada en tanınan sporculardan biri olarak, sporun insanları birleştirici gücünün de farkındaydı. Ailesi ve onu seven ve ona hayran olan herkese başsağlığı diliyoruz.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: “Futbol. Kral. Sonsuzluk.”

Arjantin Milli Takımı Kaptanı Lionel Messi: “Huzur içinde uyu Pele.”

Portekizli Futbolcu Cristiano Ronaldo: “Tüm Brezilyalılar’a ve özellikle de Pele’nin ailesine başsağlığı diliyorum. Kral Pele’ye sadece bir ‘hoşçakal’ demek, şu an tüm futbol dünyasının hissettiği üzüntüyü anlatmak için asla yeterli değil. Milyonların ilham kaynağı oldu ve dün, bugün ve her zaman için de referans noktası olacak.”

Fransız Futbolcu Kylian Mbappe: “Futbolun kralı bizi terk etti ama mirası asla unutulmayacak. Huzur içinde uyu KRAL.”

İspanyol Tenisçi Rafa Nadal: “Futbol ve spor dünyası için üzücü bir gün. Mirası her zaman bizimle olacak. Onu oynarken izlemedim, o kadar şanslı değildim ama bana her zaman onun futbolun kralı olduğu anlatıldı ve öğretildi.”

Jamaikalı Koşucu Hüseyin Bolt: “Bir spor efsanesi. Huzur içinde uyu Kral Pele.”

Oyuncu Sylvester Stallone: “Pele, en büyük! Huzur içinde uyu. Çok iyi bir insandı.”

Yarış Arabası Sürücüsü Lewis Hamilton: “Bugün bir efsaneyi kaybettik. Bizimle yeteneğini, dehanı ve sevgini paylaştığın için teşekkürler. Pele’nin mirası bize her zaman, sonsuza dek ilham verecek.”

STÜDYO VOA

Biden ve Zelenski güvenlik anlaşması imzaladı – 13 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG